Müstakil Ev Fiyatları ve Modelleri?

Müstakil ev hayalinize sahip olmak için doğru yerdesiniz. 25+ yıldır hizmet verdiğimiz sektörde garantili, güvenilir, kaliteli, şık ve kullanışlı projelere imza atıyoruz. %100 müşteri memnuniyeti ile geliştirdiğimiz projelerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İnşaatlar
 3. Ev Yapımları
 4. Müstakil Ev Fiyatları ve...

Müstakil kelimesi tek başına bağımsız manasına gelir. Müstakil ev olarak ifade edildiğindeyse başka bir yapıyla bağlantısı olmayan, bağımsız ev demektir. Müstakil evler genellikle arsa üzerine sıfırdan inşa edilirler ve mülkiyeti bir kişiye ait yapılardır. Bu tür yapılarda apartman dairelerinde olduğu gibi alt ve üst katlarda ayrı daireler bulunmaz. Çoğunlukla bir veya iki kattan oluşur. Plansız alanlar tip imar yönetmeliği gereği her müstakil konutta en az bir yatak odası, bir oturma odası, bir mutfak ya da pişirme yeri, bir banyo ve bir tuvalet bulunmalıdır. Kimi zaman üç katlı tripleks tabir edilen müstakil ev çeşitlerine de rastlanabilir ve bunların en iyi örneği, villa tipi yapılardır.

Müstakil Ev Neden Tercih Edilir?

Müstakil ev projeleri neden tercih edilir? Müstakil ev kullanıcısına birçok avantaj sağlar. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Apartman dairesinde yaşayanların komşularıyla ortak kullanması gereken otopark, bahçe gibi alanları vardır. Bu nedenle de apartmanlarda çok fazla kişisel alan yoktur. Müstakil evler ise tam tersini sağlar. Kendi kişisel alanınızı yaratabilirsiniz. Evin iç ve dış mekanını tamamen kendi ihtiyacınız ve tercihlerinize göre kullanabilirsiniz.
 • Günümüzde geniş bir ev herkesin hayalidir. Özellikle de havuzlu ev, bahçeli ev. Müstakil evler bu hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Geniş konseptleriyle hem iç hem de dış mekânda geniş kullanım alanı sunar. Özellikle de açık plan tasarımına sahip ev projeleri yapısıyla büyük bir avantaj sağlar.
 • Müstakil evinizde kendinize ait bir bahçe oluşturabilirsiniz. Arzu ettiğiniz çiçeklerinizi, sebze ve meyvelerinizi başarıyla yetiştirebilirsiniz. Toprakla haşir neşir olmayı seviyorsanız olabilir, bütün stresinizi atabilirsiniz. Mobilyalarınızla bahçenizi dekore edebilir, zenginleştirebilir, kendinize ait, sıcacık bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.
 • Bu evler sadece sizin için değil, hayvan dostlarınız için de büyük bir avantaja sahiptir. Apartman daireleri evcil hayvanların özgürlüğünü kısıtlar. Oyun oynamak istediklerinde buna uygun alan bulamazlar. Yüksek katlarda pencere ve balkonlar onlar için tehlike oluşturur veya dışarı çıkarmaz ya da büyük önlemler almak zorunda kalırsınız. Oysa bu evlerde evcil hayvanlarınıza büyük bir özgürlük verir. Bahçede rahatça oynayabilir, kocaman bir yaşam alanına sahip olabilirler.
 • Müstakil ev yapımı için tenha yerler tercih edilebilir. Böylece gürültüden hoşlanmıyorsanız daha sakin, daha sessiz bir ortama sahip olabilirsiniz. Kalabalıktan uzan, dingin ve gürültüsüz bir yaşama sahip olabilirsiniz. Ne kimseden rahatsız olma ne de kimseyi rahatsız etme derdi yaşarsınız.
 • Apartman dairelerinin en büyük sorunlarından birisi komşulardır. Çoğu kez ufak nedenlerle komşular arasında kırgınlıklar, kızgınlıklar olur. Alt ya da üst komşunuz rahatsız edici davranışlarda bulunabilir. Oysa müstakil ev için böyle bir durum söz konusu değildir. Bütün yaşam alanı size aittir ve özgürsünüzdür.
 • Apartman daireleri genellikle aynı tarz yapılır ve siz çoğu zaman müteahhittin projelendirdiği bir evde yaşamaya mecbur olursunuz. Oysa müstakil evleri tamamen evinizi hayalinize göre, kullanım şeklinize göre ayarlayabilirsiniz. Hatta daha sonrasında ihtiyaçlarınıza göre değişikliğe gidebilirsiniz.
 • Bu ev projeleri günümüzde çok farklı şekilde zenginleştirilebilmektedir. İç ve dış yalıtım malzemeleri, her türlü altyapı uygulamaları ile müstakil bir evde bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak detaylar yer almaktadır. Bu sayede yayla evi, bağ evi gibi inşa edilen müstakil ev çeşitleri sadece belli dönemler değil, yılın her döneminde kullanılabilmekte, daima sakin bir yaşam alanı sunmaktadır.
 • Müstakil ev farklı materyallerden yapılabilir. Taş ev ve ağaç ev bunlar arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Taş evler geçmişten günümüze en çok tercih edilen ev türlerinden birisi olup taşın doğallığından ve sağlamlığından yararlanılır. Özellikle köy evi projeleri bölgede yaygın olarak bulunan taşlar kullanılarak yapılır ve kerpiç, kiremit, tuğla ile yapılan evlere nazaran daha şık ve sağlam bir yapı oluşturur.

Müstakil ev projeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/mustakil-ev-projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müstakil evlerin avantajları nelerdir? Ağaç müstakil ev projeleri ise son yıllarda çok daha popüler hale gelmiştir. Ağacın doğallığını, sadeliğini, sağlamlığını ve şıklığını barındıran bu evler tek katlı, çift katlı, verandalı, çatı katlı gibi çok farklı özelliklerde inşa edilebilir. Doğa ile iç içe bir yapıya olanak verir.

Müstakil Ev Nerelerde Yapılır?

Müstakil ev nerelerde tercih edilir? Müstakil evin tercih edilebileceği alanlar son derece geniştir. Burada en önemli husus sizin arsanızdır. Arsanız uygunsa müstakil ev projesi her ne için kullanacaksanız ona göre tasarlanıp imal edilebilir.

Firmamız müstakil ev projelerinde profesyonel bir ekiple çalışmakta ve uzman ekibimiz her projeye bir sanatçı dokunuşu gerçekleştirmektedir. Sizlerin ihtiyaçlarını, isteklerini ve bütçenizi göz önünde bulundurarak çalışıyoruz. Böylece dağ evi, çiftlik evi, yayla evi, kır evi, bahçe evi, hobi evi, otel ev gibi her türlü konseptte onlarca farklı ev modeli geliştirebiliyoruz. Hatta nostaljik işletme mekanlarına sahip olmak isteyen müşterilerimiz için lokanta, kafe gibi işletme olabilecek müstakil ev projeleri de hayata geçirebiliyoruz.

İstenen genişlikte ve özelliklerde üretilen müstakil ev modellerinin iç dekorasyonunu ve dış dekorasyonunu tamamen kendi tarzınıza göre yapabilirsiniz. Renklendirebilir ya da yeni nesil dekorasyon malzemeleriyle şekillendirebilirsiniz. Sonuç Yapı ekibimiz sizleri dinleyecek, anlayacak ve hayallerinizi hayata geçirmek adına bütün imkanlarını seferber edeceklerdir.

Müstakil evlerin avantajları nelerdir? Müstakil ev insanlara birçok avantaj sağlar. Bu nedenle geçmişten günümüze kaybolmayan yapı türlerinden birisidir. Teknolojinin, asansörün bu kadar gelişmediği dönemlerde insanlar müstakil evlerde yaşamayı tercih ederken günümüzde toplu yaşam daha çok apartmanlara kaymış, bu evler bu toplu yaşam alanlarından sıyrılmak isteyip imkanları elverenlerin tercihi olmuştur.

Firma olarak şehir yaşamından bunalmış, apartman dairesi yerine daha ferah bir yaşam alanı isteyenlere özel projeler sunuyoruz. Hayallerinizdeki tek katlı müstakil ev ya da çok katlı ev projelerini hayata geçiriyoruz. Sevdiklerinizle, evcil hayvanlarınızla, doğayla iç içe zaman geçirebileceğiniz evlerin kullanımınıza sunuyoruz.

Müstakil Ev Maliyeti Ne Kadar?

Müstakil ev maliyeti ne kadar? Bu sorunun cevabı çok değişkendir. Birçok etmen yapılacak olan ev projesinin fiyatının değişmesini sağlamaktadır. Bunlardan ilki müstakil evin hangi malzemelerden yapılacağıdır. Ağaç ev fiyatları projede kullanılacak ağaç türüne, ağaç evin ölçülerine, kat sayısına, işçilik detaylarına göre değişmektedir. Sade bir ahşap ev maliyeti oldukça uyguna gelebilse de detaylara arttıkça, evin metrekaresi arttıkça maliyeti de artmaktadır.

Müstakil villa hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/mustakil-villa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taş ev maliyeti ne kadar? Taş ev maliyeti de oldukça değişkendir. Kullanılacak taşın özelliklerine, evin metrekaresine, iç ve dış dekorasyon özelliklerine ve daha başka detaylara göre değişebilmektedir. Taş ev fiyatları ufak çaplı projelerde daha düşükken proje büyüdükçe fiyatlar artabilmektedir.

Her türlü müstakil ev projesi için Sonuç Yapı firmamızdan hizmet alabilirsiniz. 25+ yıllık tecrübemiz, yenilikçi yapımız ve müşteri odaklı çalışmalarımız için 7/24 fiyat teklifi alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak, iç dünyanızı yansıtacak, size ve sevdiklerinize ev sahipliği yapacak yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button