Çatı İzolasyon Fiyatları ve Yalıtımı?

25+ yıllık tecrübemizle ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılıyoruz. Sunmuş olduğumuz çatı izolasyon hizmetlerimizin her zaman arkasında durarak sizleri mutlu etmeye devam ediyoruz. Her türlü çatı izolasyon ve yalıtım işleri için firmamızı 7/24 arayabilir bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İzolasyon Çeşitleri
 3. Çatı İzolasyon Fiyatları ve...

Alanında uzman ekibimiz ve donanımlı ekipmanlarımız ile sizlere kaliteli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Çatı izolasyonu nedir? Çatı izolasyon işlemi, yapı ve binalarda istenen sıcaklığın korunmasına destek olmaktadır. Yalıtımı yapılmamış bir yapı ya da binada ısının dörtte biri çatıdan kaybedilmektedir. Çatı katında yapılacak olan izolasyon işlemi, faturalarınızı ve ısı kaybını azaltmanın kolay ve etkili bir yöntemidir. Profesyonel bir şekilde yapılacak çatı izolasyonu en az 40 sene etki göstermektedir.

Çatı izolasyonu, binaların enerji verimliliği ve yapısal dayanıklılığı açısından son derece önemli bir unsurdur. Bu nedenle, kaliteli bir çatı izolasyonu hizmeti almak oldukça önemlidir. Sonuç Yapı firmamız, sektörde 25+ yıllık tecrübesi ile çatı izolasyonu hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir inşaat firmasıdır.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız, yüksek kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilik ile çatı izolasyon hizmeti sunmaktadır. Sonuç Yapı, çatı izolasyonu hizmeti verirken çevreye duyarlı malzemeler kullanarak çevre koruma bilincini de göz önünde bulundurmaktadır. Ayrıca, müşterilerine verdiği garanti ile de güvenilirliğini ve kalitesini ortaya koymaktadır.

Çatı Yalıtım ve İzolasyon Fiyatları?

Çatı izolasyon işlemi yaşam kalitesini arttırırken aynı zamanda maddi açıdan da tasarruf sağlamaktadır. Çatı izolasyonundan en yüksek verimi elde etmek için pek çok yöntem vardır. Bu yalıtım yöntemleri ise ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı olarak karşımıza çıkar.

Çatı izolasyonu ne zaman yapılır? Çatılar hem yılların getirdiği yıpranma hem de çevresel faktörlerden ötürü çeşitli zararlar görebilmektedir. Zarar gören çatılarda biriken sular çatlaklarda sızarak binanın ömrünü azaltırken aynı zamanda da küflenme ve rutubete neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için çatı zeminine çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Yapılan bu uygulamalar sonucunda çatınız su geçirmez hale gelmektedir. Fakat her işte olduğu gibi çatı su izolasyon uygulamalarında da alanında uzman kişilerden hizmet alınması gereklidir. Aksi takdirde çatı izolasyon uygulaması sonucunda daha büyük zararlar meydana gelebilmektedir.

Çatı yalıtım hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/cati-yalitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Binalarda ısı kaybı en çok nereden olur? Yapılarda ve binalarda bulunan ısının çoğu çatıdan kaybedilmektedir. Isının düzenli olarak kaybedilmesi de yapı ve binanın ısınabilmesi için daha çok yakıt kullanılmasına neden olmaktadır. Daha çok yakıt kullanımı da maddi kayıp olarak karşımıza çıkmaktadır. Isı yalıtımı olmayan çatılarda kışın ısı kaybı yaşanırken yazın da güneş ışınlarının binayı daha çok ısıtması görülmektedir. Binaların daha fazla ısınması da klima gibi soğutucu eşyaların daha çok kullanılmasına yani maddi kayba sebep olmaktadır. Bu nedenle çatılarda yapılacak olan ısı yalıtımı ısının korunmasında çok önemlidir.

Çatılarda ses yalıtımı neden yapılır? Çatılarda yapılacak ses yalıtımı çatıdan gelen seslerin büyük oranda azaltılması ve özellikle çatı katına yakın oturan daire sakinlerinin sesten rahatsız olmasını önlemektedir. Özellikle kış aylarında fırtına, kar, dolu ve yağmur gibi çevresel faktörlerin çıkarttığı sesler yalıtımı olmayan bir çatıda çok fazla sese neden olmaktadır. Binaların çatılarında yapılacak olan ses yalıtımları bu tarz seslerin binaya ve bina sakinlerine ulaşmasını engellemektedir.

Teras ve Çatılarda İzolasyonun Faydaları Nelerdir?

İzolasyon doğrudan çatının alt kısmına yerleştirilmektedir. Çatıda yapılan bu izolasyon yapının kış aylarında soğuk, yaz aylarında ise aşırı sıcak olmasını önleyerek ısı kayıplarını büyük oranda azaltmaktadır. Yeterli deneyime sahip profesyonel çatı ustalarımıza yaptıracağınız izolasyon çalışmaları daha uygun fiyatlar ile ısınmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda yaz aylarında güneşten gelen sıcaklığın binaya geçmesi de büyük oranda önlenecektir.

Peki çatı izolasyon işlemi ne işe yarıyor? Çatı izolasyon işleminin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Teras izolasyonu hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/teras-izolasyonu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Isı transferini önlemektedir.
 • Maliyet ve enerji verimliliği sağlanmaktadır. Bir binanın ısı kaybının yaklaşık %30’u çatı kaplamasındandır. Verimli bir yalıtım sistemi doğru şekilde kurulduğunda hem maddi açıdan hem de enerjiden çok büyük oranda tasarruf etmiş olursunuz.
 • Karbon ayak izinizi azaltır. Çalışmalar, verimli yalıtımın hava kirliliği ile mücadeleye yardımcı olan CO2 emisyonlarını azalttığını göstermektedir.
 • Çatı izolasyon işlemi küflerin büyümesini önlemektedir. Yalıtım, bir binanın nemini ve sıcaklığını yönettiği için küf oluşumunu doğrudan etkiler.

Çatı izolasyon, ısı kaybı yaratan eskimiş çatının izolasyon malzemeleri ile yalıtımının yapılması işlemidir. Doğrudan güneş ışınlarına, soğuğa ve suya maruz kalan çatılar belirli zaman geçtikten sonra yalıtım özelliklerini kaybettiklerinden ötürü yapı içerisinde bulunan ısıyı dışarıya, yaz aylarında da dışarda bulunan sıcaklığı yapının içerisine geçirmektedir. Bu nedenle çatıların izolasyon işlemlerinin yapılması çok önemlidir.

Çatı İzolasyon Nasıl Yapılır?

Çatı izolasyon işleminin yapım aşamaları şu şekildedir:

 • İzolasyon öncesi keşif yapılır. Uygulama öncesi uygulama yapılacak olan alanda engel olup olmadığının tespit edilmesi bakımından çatı izolasyonu yapılacak alan keşifle gözlemlenir. Uygulama esnasında meydana gelebilecek engeller izolasyon yapılacak alan sahibine bildirilir ve alan tamamen boşaltılarak yalıtım yapılmaya hazır bir hale getirilir.
 • Çatı izolasyonu için hangi malzemenin kullanılacağına karar verilir. Çatı izolasyon işlemi nasıl yapılır? Sorusunun bir diğer cevabı da çatı için doğru malzemenin tercih edilmesidir. Çatı yalıtım malzemeleri içerisinde yaygın olarak kullanılan cam yünü inorganik maddelerin elyaf haline getirilmesi ile oluşturulur. Gözenekli yapısı havayı içerisine hapseder ve ısı iletimini içerde tutar. Yangına karşı dayanıklı bir malzeme olmasıyla beraber haşere, küf ve nem gibi olumsuz durumlara karşı dayanıklıdır. Çatının dış kısmına uygulanan bir diğer çatı izolasyon yöntemi de taş yünüdür. Taş yünü volkanik kayanın eritilerek elyaf haline getirilmesi ile oluşturulur. Ahşap ve metal çatılarda ve teras izolasyonu için rahatlıkla kullanılır. Suya karşı su itici özelliği vardır. Nem yapmaz, rutubetten korur. Hammaddesi doğal olduğu için ekolojiktir. Dayanım ve basma açısından dayanıklı bir diğer malzeme ise ekstrüde polistiren malzemesidir. Isının dışarı çıkmasını önlemek için kullanılır. En çok tercih edilen ve en etkili çatı yalıtım malzemesi poliüretan sprey köpüktür. Bu malzeme hem yarım asır ömrüyle hem de uygulama kolaylığı ile en iyi çatı izolasyonu sistemidir.
 • Çatı izolasyonu için ön hazırlık yapılır. İzolasyon yapılacak olan çatıda ilk iş toz ve nemden arındırılma işlemidir. İnşaat kalıntıları, kir ve toz gibi köpüğün zemine tutunmasını zayıflatacak etkenler ortadan kaldırılır. Daha sonra mobil araçlar çatıya taşınır ve elektrik montajı yapılır.
 • Çatı izolasyon uygulaması gerçekleştirilir. Ön hazırlık aşaması sonrası izolasyona hazır hale getirilen çatıda gerekli tüm tedbirler tamamlanır. Mobil uygulama aracıyla beraber iki farklı bileşenden oluşan poliüretan yüksek basınçlı tabancalar ile çatı zeminine püskürtülerek uygulanır. Uygulama tamamlandıktan sonra alan temizlenir ve teslim edilir.

Çatı Yalıtımının Püf Noktaları Nelerdir?

Çatı yalıtımında nelere dikkat edilmelidir? Her hizmette olduğu gibi çatı yalıtım firmasını seçerken de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Aşağıda çatı izolasyonu yapacak firmaları tercih ederken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için hazırladık.

Çatı yalıtım hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/cati-yalitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Çatı izolasyon firmalarının sizinle olan iletişimine dikkat edin. Hem yapılacak işi hem de sizi anladığından emin olun. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.
 • Eğer alacağınız hizmetten eminseniz çatı ustasının daha önce bu uygulamayı yapıp yapmadığını muhakkak öğrenin.
 • Çatı izolasyon firmasının alanında uzman ve deneyimli olduğundan emin olun. Tecrübeli firmalar tecrübesiz ve yeni başlayan ustalara göre çok daha başarılı olabilmektedir.

Sonuç Yapı firması olarak 25+ yıllık tecrübemizle çatı izolasyon çalışmalarımızı her zaman en kaliteli şekilde sunuyoruz. İşlemlerimizi özenle yaparak uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlıyoruz. Müşterilerimize destek seçeneği sunuyoruz. Akıllarına bir soru takıldığında ya da bir konu hakkında detaylı bilgi almak istediklerinde anında yardımcı oluyoruz. Siz de kaliteli hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız 7/24  bizimle iletişime geçiniz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button