Villa Modelleri ve Fiyatları?

Villa modelleri hakkında bilgi almak, bir villanın hangi aşamalarda yapıldığını öğrenmek ve villa maliyetlerinin ne kadar olduğu hakkında bilgi almak için doğru sayfadasınız. Çeyrek asırdan uzun süredir müşterilerimizin istediği villa modelleri ile hizmet veriyor, garantili, modern ve kaliteli çözümler sunuyoruz. Villa yapımına ve villa modellerine dair detaylı bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İnşaatlar
 3. Villa Yapımları
 4. Villa Modelleri ve Fiyatları?

Villa yapımı seçenekleri nelerdir? Villa modelleri tasarımından özelliklerine kadar her bir detayı özel olan konut seçenekleridir. Bu nedenle kişiye özel bir yaşam alanı sağlamaktadır. Bahçeli, havuzlu, kendine özel yaşam alanları sunan villa modelleri, mahremiyetine önem verenlerin ilk seçeneklerinden birisi olmaktadır. Her ne kadar günümüzde daha çok lüks bir seçenek olarak görülse de aslında tamamıyla bağımsız yaşam alanlarında hayatını sürdürmek isteyenlere hitap eden konut seçenekleri olarak öne çıkmaktadır.

Modern Villa Modelleri Nelerdir?

Villa modelleri dünya genelinde iki yüz, üç yıl yıllık bir geçmişe sahiptir. O zamanlardan bu yana insanlar kendi yaşam alanlarını oluşturma çabası içinde olmuşlardır. Müstakil ya da apartman binaların yerine villa fikri ortaya çıkmış, zaman içinde daima çağın olanakları ve zevklerine göre şekillenerek zenginleşmeyi sürdürmüştür.

Günümüzde villalar daha çok yazlık ya da şehir yerleşim alanlarının dışında tercih edilmektedir. Kişiye özel havuzlu ve bahçeli özel yaşam alanları villa olarak ifade edilmektedir. Fakat şehir dışında olması, yaşam merkezinden uzakta bulunması bir villa için zorunluluk değildir. Doğru ve uygun arazi olduktan sonra her yere villa modelleri inşa edilebilir.

Villa yapım maliyeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/villa-yapim-maliyeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

En güzel villa modelleri nelerdir? Bu sorunun cevabı son derece görecelidir. Çünkü güzellik kavramı herkese göre değişir. Yine de bazı villa modelleri diğerlerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Yıllardır hizmet verdiğimiz alanda en çok tercih edilen villa modelleri şunlardır:

 • Tek katlı villa: En çok tercih edilen villa modelleri arasında yer alır. Farklı genişlikteki bahçe içine tek katlı olarak yapılır. Genişliği arazinin genişliğine, bütçeye, zevke göre ayarlanır. Daha çok açık kat planlı yapılan tek katlı villa modelleri balkon, bahçe, garaj gibi bütün ihtiyaç alanlarını içinde barındırabilir.
 • Çok katlı villa: Çok katlı villa modelleri 2, 3, 4 katlı gibi farklı kat seçeneklerinde yapılabilir. Genellikle standart apartman katları şeklinde değil de her kat farklı mimarilere sahip şekilde dizayn edilir. Üst katlar daha az oda barındırırken teras, balkon gibi alanlar çok katlı villaların üst katlarında daha fazla rağbet görür. Mimari olarak hiçbir kısıtlama yoktur.
 • Havuzlu villa: Villa dendiğinde ilk akla gelenlerden birisi havuzdur. Havuz gerek eğlence gerekse spor amaçlı kullanılan alan olmakla birlikte havuzlu bir konuta sahip olmanın en iyi yolu villa modellerinden geçmektedir. Yeterli alanınız ve bütçeniz varsa hoş bir havuzu ister villanızın bahçesine ister teras ya da içine konumlandırabilirsiniz.
 • İkiz villalar: En çok tercih edilen villalar arasında birbirine bağlı iki veya dört yapıdan oluşan villalar da vardır. Genellikle ortak yaşam alanına sahip olan bu villa modelleri bazı iç duvarları birbirine yapışık şekilde inşa edilmektedir. Daha uygun fiyatlı olmaktadır.
 • A tipi villalar: İkiz villa modeline göre tamamen kişilere özel bir yaşam alanı sağlayan müstakil villa modelleridir. Bağımsız şekilde inşa edilen bu villalar müstakil bahçelere, çevreden izole edilmiş yaşam alanlarına sahiptir. Bütün villa modelleri mimari olarak sınırsız seçeneğe sahiptir.

Villa Projelerinde Firma Seçiminin Önemi Nedir?

Villa projelerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Böyle bir sorunun ilk cevabı profesyonel bir yapı, dekorasyon firmasıyla çalışmaktır. Eğer alanında deneyim sahibi, bilgi birikimi yüksek, yenilikçi ve özverili bir firmayla çalışırsanız sizin için her şeyi planlayacaklar, hayallerinizdeki villaya, en uygun bütçe ile sahip olmanızı sağlayacaklardır.

Villa modelleri için tercih edeceğiniz firmanın deneyimi ilk dikkat etmeniz gerekenlerden birisidir. Yapı, inşaat sektöründe deneyim çok önemli olup her firma kalıcı olamamaktadır. Her defasında üzerine koymayı başarabilen, müşteri beklentilerine cevap verebilen firmalar kalıcı olmakta, farklı projelerde tercih edilmektedir.

Villa proje hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/villa-proje sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç Yapı olarak 25+ yılı aşkın süredir yüzlerce villa modelleri projesini hayata geçirdik. Her defasında yüzde 100 müşteri memnuniyetini sağladık ve aynı azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Sektörde ortaya çıkan gelişmeleri yakından takip ediyor, her zaman modern, yenilikçi ve müşteri odaklı bir firmayla çalışma ayrıcalığı sağlıyoruz.

Müstakil Villa Avantajlar Nelerdir?

Özellikle günümüzde villa modelleri sağlamış oldukları avantajlar nedeniyle çok daha fazla rağbet görmektedir.

Müstakil villa hangi avantajları sağlar? Müstakil villaların sağladığı ilk avantaj tam gizliliktir. Geleneksel konut projelerinde aynı katta birden fazla mülk satılmakta, bir binada çok sayıda daire bulunmaktadır. Bu da insanların aynı duvarları paylaşması demektir. Özellikle mahremiyet arayanlar için bu durum sorun olabilmektedir. Oysa villalar müstakil konutlar olduğundan sadece size aittir.

Tek katlı müstakil ev hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/tek-katli-mustakil-ev sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müstakil villalar aynı zamanda kaliteli, lüks inşaatlardır. Apartman tarzı yapılarda yapıma müdahale edemezsiniz ve müteahhit nasıl yaparsa o şekilde bir daire alırsınız. Oysa müstakil villa projelerinin her aşamasında söz hakkınız olur. Gerek proje gerek kullanılan malzemeler gerekse işçiliği denetleyebilir, yönlendirebilir, tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu da daha kaliteli inşaatlara sahip olmanızı sağlar.

Özel havuzlu villa ve diğer villa modellerinin tamamında uyarlama seçeneği vardır. Bu sayede ev sahiplerinin zevkin, tarzını yansıtan konutlar ortaya çıkarılabilmektedir. Böylece içinde yaşadığınız alandan keyif alır, iç mekanları zevkinize göre dekore edebilirsiniz.

Villa Yapım Aşamaları Nelerdir?

Villa modelleri hangi aşamalarda yapılır? Villa yapımı oldukça detaylı bir süreçtir. Hayalinizdeki villaya sahip olmak için projenin belli bir sırayla yürütülmesi gerekir. Böylece hatalar ve eksikler en aza indirilmiş olur. Bu noktada villa modelleri başlıca şu 10 aşamada inşa edilebilir:

 • İhtiyaç ve beklentilerin tespiti
 • Yer tespiti
 • Bütçe 
 • Mimari ve iç mimari tasarım
 • Mühendislik çözümleri
 • Resmi işlemlerin halledilmesi
 • Kaba yapı inşaatı
 • İnce yapı inşaatı
 • İnce dekorasyon detayları
 • Teslimat.

Villa Modelleri Maliyeti Ne Kadar?

Villa yapım maliyetleri ne kadar? Villa yapım maliyeti ne kadar sorusu bir villa yaptırmak isteyenlerin cevabını en çok merak ettikleri konulardan birisidir. Her ne kadar net bir fiyat öğrenilmek istense de maliyet her projenin detaylarına göre değişmektedir.

Özel havuzlu villa hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/ozel-havuzlu-villa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Villa yapım maliyeti üzerinde villanın genişliği önemli bir etkendir. Metrekaresi arttıkça maliyet artabilmektedir. Mimari detaylar da maliyeti etkilemektedir. Mesela havuz olup olmamasına göre maliyet artıp azalacaktır. Kullanılacak malzemelerin markası, model, kalitesi gibi etkenler de maliyeti etkilemektedir. Firmamız her zaman sizlerin tarzınıza, zevkinize ve beklentilerinize cevap verecek, en kaliteli ve modern villa modellerini en uygun maliyetlerle inşa etmektedir.

Villa modelleri herkesin hayalini süsleyen mimari yapılardır. Özellikle modern yaşamda kentlerin kalabalıklaşması, binaların kat sayılarının artması, binlerce insanın aynı bina içinde yaşamaya mecbur bırakılması gibi etmenler villalara rağbetin çok daha artmasına neden olmaktadır. Çünkü villa proje itibariyle pek çok avantajı bir arada sunmakta, alışılagelmiş standart konut ve müstakil binalardan tamamen ayrılmaktadır.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button