Teras İzolasyonu Fiyatları ve Ustası?

Günümüzde teras izolasyonu hizmeti evler için oldukça önem arz etmektedir. Her türlü teras izolasyon sorunları ve fiyat teklifi için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İzolasyon Çeşitleri
 3. Teras İzolasyonu Fiyatları ve...

İzolasyon, evleri ve işyerlerini içeriden ya da dışarıdan kaynaklı olarak meydana gelen bazı istemeyen durumlara karşı korumak amacıyla geliştirilmiş olan mimari yapım tekniklerinden biridir. İzolasyon kelimesi yerine kullanılan bir başka kelime ise tecrittir.

İzolasyon hizmetinin binalar ve işyerleri için kullanılmasındaki en temel amaç bina içinden bina dışına ya da bina dışından bina içine doğru herhangi bir kaybın önüne geçerek konforlu bir yaşam alanı sunmaktır.

İzolasyon hizmetiyle beraber binalarda önceki dönemlerden beri süregelen ısı, ses ya da tesisat gibi hususlardaki sorunlar mümkün mertebe giderilmiş olur.

Teras İzolasyonu Püf Noktaları?

İçinde bulunduğumuz dönemde yaygınlaşmaya başlayan teras izolasyonu nedir? Teras izolasyonu hizmeti adından da anlaşılacağı üzere evlerin çatı olarak adlandırılan bölümlerinde yer alan teraslara uygulanan bir tekniktir.

Kişiler evlerinde teras olarak kullanmak istedikleri bölümleri çoğu zaman teknik bazı sıkıntılar yüzünden istedikleri gibi kullanamaz. Böyle bir durumda teras için birtakım işlemlerin yapılmasına ihtiyaç duyulur. Yapılacak bu işlemler içinden en önemlilerinden biri teras izolasyonu işlemidir. 

Teras su yalıtımı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/teras-su-yalitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Teras izolasyonu yapılırken uygulanacak olan işlem ana hatlarıyla aşırı ısıya dayanıklı kaplamaların altına usta eller tarafından su sistemi kullanılarak yapılan bir  faaliyettir. Terasları için izolasyon işlemi yaptırmak isteyen kişiler bazı durumları göz önünde bulundurmayı ihmal etmemelidir. 

Teras izolasyonu nasıl yapılır? Buna göre izolasyon işlemine başlanmadan önce kişiler terasın kullanılıp kullanılmadığına dair gerekli bilgiyi yetkililere bildirmeyi unutmamalıdır. Çünkü aktif olarak kullanılan teraslarla kullanılmayan teraslar arasında yapılan izolasyon işlemi farklılık gösterir.

Örneğin terasını kullanan kişilere teras izolasyonu işlemi yapılırken kullanılmayan teraslara göre daha farklı ve uygun malzeme kullanılır.

Binalarda aşırı sıcaklardan ve suyun oluşturmuş olduğu nemden tahribat meydana gelme sıklığının oldukça fazla olduğu görülebilir. Bu sorunların önüne geçmek için yapılması gereken en mantıklı şey izolasyon hizmetine başvurmaktır. İzolasyon hizmetinin yapıldığı binalarda nemden ve ısıdan kaynaklı teşekkül eden sorunların azaldığı hatta giderek ortadan kalktığı görülebilir.

Günümüzde izolasyon hizmetine verilen önemin artmasıyla beraber teras izolasyonu ve çatı izolasyonu gibi binalar için önemli olan mimari tekniklerin kullanımının arttığı görülebilir. Binaların daha uzun yıllar ayakta kalması için izolasyonun yapılmış olmasının gerekliliği üzerine bu alanda uzman olan kişiler defalarca durmuştur.

Teras izolasyonu neden yapılır? Teras izolasyonu başta olmak üzere diğer izolasyon türleri binaların ömrünü uzatmakla kalmayıp bina içerisinde ikamet eden kişilerin günlük yaşamlarını da kolaylaştırır.

Teraslarda İzolasyonun Avantajları Nelerdir?

Binaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayan teras izolasyonu hizmetinin avantajları nedir?

Teras izolasyonu işlemi olan binaların ve işyerlerinin sağlamış olduğu yararlar şöyle açıklanabilir:

 • Terasta bulunan sular binanın ana unsurlarından olan demirlerin oksitlenerek pas tutmasına ve fonksiyonunu kaybetmesine neden olabilmektedir. Uzmanlara göre terasta yer alan suyun zararlı tesirlerini ortadan kaldırabilmek için yapılabilecek en iyi şey terasta izolasyon işlemini gerçekleştirmektir.
 • Binaların ana malzemesi olan ve hemen her binada yer alan beton türünden maddeler su gibi sıvı maddelerle uzun süreli temas ettiğinde bazı olumsuz durumların meydana gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. 

Betona su değdiği taktirde meydana gelen en büyük değişim çatlamalardır. Teraslarında bu durumla karşılaşmak istemeyen kişiler en yakın zamanda teras izolasyonu işlemini yerine getirmelidir.

 • Özellikle eski binalarda betonun su ile temasında ötürü beton üzerinde yer yer çürüme emarelerinin olduğu gözlemlenir. Teras izolasyonu etkinliğinin sağlamış olduğu bir başka fayda da teşekkül etmiş olan çürümelerin ortaya çıkmasını kalıcı olarak önlemesidir.

Bakteri ve küf gibi maddeler özellikle eski ve bakımsız binalarda karşılaşılabilen oluşumlardır. Kişiler istenmeyen bu durumlardan kurtulmak istediklerinde  izolasyon yaptırmak yerinde ve uygun bir hareket olacaktır.

Su yalıtım hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/su-yalitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Kaliteli bir şekilde yapılmış olan teras izolasyonuyla binaların ömrü uzar ve binada ikamet eden kişiler yaşadıkları yerde konforlu bir şekilde yaşamaya devam eder.

Binalarda Teras İzolasyonu Neden Yapılır?

Binalar en çok neden tahrip olur? Binalarda oluşan tahribatların en büyük sebeplerinden birisi de bu yerlerdeki su sisteminin iyi yapılmamış olmasıdır. Bu durumda olan evlerde ve iş yerlerinde suyun temas ettiği kimi bölgelerde bazı bozulmaların oluşması ihtimal dahilindedir. Suyun değmiş olduğu yerlerdeki hasarın giderilmesi için yapılabilecek en doğru hamle binalarda teras izolasyonu yaptırmaktır.

Binalarda yalıtım yaptırmanın önemi yadsınamayacak kadar önemlidir. Özellikle suyun giriş yapmış olduğu bölgelerde bu durumun önemi kendini daha çok hissettirmektedir. 

İzolasyon hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/izolasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uygun olmayan malzemeler kullanmak suretiyle kapatılan gözenekler ve çatlaklar en kaliteli malzemeler kullanılarak düzeltilir ve alanında uzman ekiplerle beraber yürütülen faaliyetlerle birlikte en güzel şekilde kapatılır ve binanın daha da sağlıklı olması sağlanmış olur.

Günümüzde binaların iç ve dış cepheleri için oldukça önemli bir hale gelen izolasyon işlemleriyle beraber bina eski haline yakın bir şekle ulaşmış olur.

Teras izolasyonu nasıl yapılır? Binalar için bu denli önemli olan teras izolasyonu işleminin temel basamakları şunlardır:

 • İzolasyon işlemine geçilmeden önce ilk olarak yüzey temizlenir.
 • Daha sonra ikinci aşama olan birinci katmanın uygulanması işlemine geçilir.
 • Ve son olarak diğer katmanların uygulaması basamağına geçilir.

Evlerinin daha güzel ve sağlıklı olmasını isteyen kişiler firmamızın hizmetlerine başvurabilir, meskenleri için gerekli olan her türlü izolasyon işlemini yaptırabilir. Sonuç Yapı olarak sektördeki tecrübeli duruşumuz ve üstün hizmetlerimizle yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Teras Yalıtımında Kullanılan Malzemeler?

Teras izolasyonu işlemi basit bir işlem olmayıp daha teknik ve komplike işlemlerin bir bütün halinde yerine getirilmesiyle yapılır. Bu işlemler yapılırken her bir aşamada birbirinden farklı pek çok ürünün yardımına ihtiyaç duyulur.

Uzmanların belirtmiş olduğu bilgilere göre örtü kısımları için sentetikten yapılmış ya da bitümlü olan ürünlerin kullanılması daha makuldür.

Teras yalıtım işleminde kullanılan malzemeler nelerdir? Sürme kısmı olarak adlandırılan bölümde ise kullanılan malzemeler daha çeşitlidir. Bu maddeler şunlardan oluşur:

Teras su yalıtımı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/teras-su-yalitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Çimento
 • Akrilik
 • Poliüretan
 • İçinde bitüm olan ürünler

Yapısal basamağa geçildiği takdirde ise kullanılan malzemelerin arasına bazı kimyasallar ve malzemeler de ilave olur.

Sonuç Yapı olarak en kaliteli malzemelerle yapmış olduğumuz izolasyon hizmetlerinden faydalanmanız için elimizden geleni yapıyor, her türlü ihtiyacınıza koşuyoruz. Piyasada 25 seneden fazla bir süredir sağlam bir şekilde yer alan firmamız üstün kalite mottosuyla çıktığı bu yolda 7/24 hizmetlerini sunmaya devam ediyor.

Teras izolasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar nedir? Teras izolasyonu için dikkat edilmesi gereken bazı belli başlı konular şöyledir:

 • Gider sayısının yeterli miktarda olmasına dikkat edilmelidir. Gider sayısının belirlenmesinde terasın büyüklüğü göz önüne alınır.
 • Sıcaklığın zaman içindeki değişimi ve yüzeyin kapladığı alana bakılarak izolasyon işlemi yapılır.
 • İzolasyon işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise kaplamanın cinsidir. Kaplamanın cinsine göre bazı işlemler yapılır.
 • İşlem sırasında kullanılan malzemelerde ucuza kaçılmamalı, en yeni malzemelerin kullanılmasına ehemmiyet gösterilmelidir.
Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button