Taş Ev Fiyatları ve Modelleri?

Taş ev yapımı ve taş ev fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için en iyi yerdesiniz. 25+ yıllık deneyimimizle bugüne kadar yüzlerce taş ev projesine imza attık ve her defasında %100 müşteri memnuniyeti sağlamayı başardık.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İnşaatlar
 3. Ev Yapımları
 4. Taş Ev Fiyatları ve...

Taş evlerin fiyatları ne kadar? Taş ev fiyatları, çevresinde bir taş ev görüp beğenenlerin ya da hayalinde taş ev olanların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Bu yazımızda taş ev fiyatları hakkında bütün detayları paylaşacağız; fakat sadece onunla sınırlı kalmayıp taş ev yapımı, taş evlerin tercih edilme nedenleri, sağlayacağı avantajlar, taş ev yaptırılırken dikkat edilmesi gerekenler gibi daha pek çok detaya ver vereceğiz.

Evler insanlık tarihiyle yaşıttır ve her zaman hem iklim koşulları hem de çağın olanakları doğrultusunda farklı mimarilerde, farklı malzemelerden ve zevklerde evler inşa edilegelmiştir. Teknolojik ilerlemelerle birlikte evlerde kullanılan malzemelerde büyük değişimler yaşanmış, fakat bazı malzemeler önemini hiçbir zaman kaybetmemiştir. Taş ev fiyatları ile merak edilen taş ev modelleri de bunların başında gelmektedir.

Modern Taş Ev Projeleri?

Özellikle müstakil ev projeleri arasında her zaman en çok tercih edilenlerden birisi olan taş evler daima dikkat çeken, gösterişli yapılardır. İhtişamlı bir görünüm sunmaları ve dayanıklı olmaları nedeniyle ülkemizin her yerinde rağbet görmektedirler. Her bölge şartına elverişli olması ve kullanım alanının geniş olması müstakil ev tercihlerinde taş evi öne çıkarmaktadır.

Taş ev maliyeti ne kadar? Taş ev fiyatları çeşitli nedenlerden dolayı diğer evlere göre maliyetli olabilir. Fakat verimliliği ve estetiği açısından fiyat göz ardı edilebilmektedir. Bu tür evler soğuk iklimlerde kişileri soğuktan korurken sıcak iklimlerde de içerinin serin olmasını sağlamaktadır. Üstelik bu iklimlendirme için herhangi bir yalıtım malzemelerine gerek kalmamakta, tamamen taşın kendi sihirli özelliği yalıtım etkisi yaratmaya yetmektedir.

Taş ev maliyeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/tas-ev-maliyeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taş ev fiyatları işçiliğinin zor olması ve inşa süresinin uzun olması nedeniyle diğer ev modellerinden yüksek olabilmektedir. Fakat proje tamamlandığında ortaya eşsiz bir sanat eseri çıkmakta ve usta işçilikle birlikte diğer ev modellerinden çok daha uzun ömürlü yapılar oluşmaktadır.

Taş ev modelleri ve fiyatları? Taş ev projeleri tercihe göre ve imkan dahilinde çok farklı şekillerde yapılabilmektedir. Tek katlı müstakil ev olarak yapılabilecek taş evlerin genişlikleri, oda dizaynları, yükseklikleri, çevre düzenlemeleri tamamen arsanızın özelliklerine ve sizin ihtiyacınıza göre şekillendirilebilmektedir. Bununla birlikte sadece tek katlı olmak zorunda değildir. 

Taş evler çift katlı, üç katlı gibi çok katlı da inşa edilebilir. Kat sayısı arttıkça haliyle taş ev fiyatları da artacaktır. Fakat ortaya muazzam gösterişe sahip, konforlu ve kaliteli taş evler çıkacaktır. Firmamız her türlü gereksinimi karşılayacak, bulunduğunuz bölgenin gözdesi olarak, yıllarda ilk günkü şıklığında ve sağlamlığında kullanmaya devam edebileceğiniz taş ev projelerini sizlerle buluşturmaktadır.

Yeryüzünün hemen her yerinde taşların bulunması taş evler için ihtiyaç olan malzemenin kolay temin edilebilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle de bir taş ev yapılmak istendiğinde bulunulan bölgeden kolaylıkla malzeme tedarik edilebilmektedir. Bu aslında taş ev fiyatları açısından da bir avantaj olmakta, malzeme sevkiyat masraflarını azaltmaktadır.

Firmamız sahip olduğu bilgi, birikim de teknoloji ile birlikte taş evi hayali kuran müşterilerimize en iyi hizmeti sunmakta, proje detaylarını tamamen sizin istekleriniz ve bizim tecrübelerimiz eşliğinde hazırlamaktadır. Dilerseniz bölgeniz taşlarından gerekse hazır üretim taşlardan istenen özelliklerde, en uygun taş ev maliyeti ile evler inşa etmektedir.

Taş Evlerin Avantajları Nelerdir?

Taş ev fiyatları çoğu zaman diğer ev modellerinin fiyatlarıyla mukayese edilir. Bu nedenle ahşap ev maliyeti ne kadar gibi sorularla birlikte araştırılır. Genellikle ağaç ev fiyatları taş ev fiyatlarından daha uygun olabilir. Fakat bu iki karşılaştırma çok da sağlıklı değildir. Çünkü ağaç ev ile taş ev birbirlerinden tamamen farklı yapılardır. Aynı amaç için kullanılabilseler de malzeme ve işçiliği farklıdır.

Taş evlerin avantajları nelerdir? Taş evlerin avantajlarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Taş evlerin en önemli avantajı uzun ömürlü olmasıdır. Ülkemizin dört bir tarafındaki tarihi yapıları düşündüğünüzde bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.
 • Taş evler dayanıklıdır. Deprem, sel, rüzgar gibi çevresel etmenlere karşı modern malzemelerle yapılan evlere nazaran taş evler daha dayanıklıdır. Bu aynı zamanda güvenlik yönünden artı demektir.
 • Taş evlerde yalıtım nasıl olur? Taş evler kendinden yalıtımlıdır. Soğuk bölgelerde taş evlerin içi daha kolay ısınır ve ısı içeride muhafaza edilerek daha ılık bir yaşam alanı elde edilir. Sıcak yerlerde veya yaz aylarında da taş evler daha serin olur. Soğutma masraflarınız düşer. En sıcak günlerde dahi taş evin içinde serin bir ortamda konaklayabilirsiniz.
 • Taş evler aynı zamanda ses yalıtım sağlamaktadır. Herhangi bir ses yalıtım malzemesi kullanmaya gerek kalmadan taş evlerin içinde sessiz bir ortam elde edebilirsiniz. Kapı ve pencereler iyi izole edildiği taktirde duvarlardan kolay kolay ses geçişi olmaz.
 • Taş evlerin bakım maliyeti yoktur. Kolay kolay bakıma ihtiyaç duymaz. Eğer işçiliği sağlam olursa bir taş eve hiçbir bakım yapmadan yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Taş evler haşerelere karşı daha dayanıklıdır. Bu nedenle böceklerden hoşlanmayan kişilerin tercihi olabilir. Köy evi projeleri de çoğu kez bu nedenle taş evlerden oluşmaktadır. Köy şartlarına taş evler çok daha rahat uyum sağlamaktadır. İlk yapılırken taş ev fiyatları daha fazla olsa da uzun vadede kara geçirmektedir.
 • Taş evler normal evlere nazaran çok daha estetiktir. Kullanılan taşın türüne ve şekline göre taş evlere istenen dekorasyon kazandırılabilir. Doğa ile daha uyumlu bir yapısı vardır ve her alanda herkesin ilgisini çekebilir.

Taş Ev Modelleri Nelerdir?

Taş ev fiyatları dışında taş evlerin ömrü ne kadardır sorusunun net bir cevabı yoktur. Burada en önemli unsur işçilik ve çevresel etmenlerdir. İşçilik iyi olmazsa taşlar arasında boşluk kalır ve bu, taşların daha kolay yerinden oynamasına yol açar. Aksi taktirde bir taş ev 200 yıl, 300 yıl ve daha uzun yıllar dayanabilir. Asırlar öncesinden kalmış taş yapılar bunun en güzel örneğidir. Bu da taş ev fiyatları konusunda uzun vadede daha karlı çıkarmaktadır.

Taş ev fiyatları ve taş ev çeşitleri nelerdir? Taş ev çeşitleri kullanılan taşa ve tasarıma göre değişiklik gösterir. Yapımında kullanılan taşlara göre taş evler ikiye ayrılır. Bunlardan ilki kırma taş evlerdir. Büyük taşların yontulmasıyla inşa edilen bu evler ülkemizde ve dünyada en eski taş ev çeşitleridir.

Taş ev maliyeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/tas-ev-maliyeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İkinci taş ev çeşidi kesme taş evlerdir. Bunlar daha çok endüstriyel özellikte oluş hazır taşların birleştirilmesiyle inşa edilmektedirler. Tasarım olaraksa taş ev çeşitleri tek katlı taş evler, çok katlı taş evler, villa taş evler, taş havuzlu ev, verandalı taş ev, balkonlu taş ev gibi çeşitlere sahiptir.

Taş evlerin fiyatı nasıl hesaplanır? Taş ev fiyatları evin bölgesine, malzeme seçimine, zemin etüdüne ve daha başka etmenlere göre değişir. Yapım sırasında ahşap doğramalar, kapılar, pencereler kullanılacak, bunlar ve kişisel tercihler de taş ev fiyatları üzerinde değişikliğe neden olacaktır.

Köy Evi Yapımın Maliyeti Ne Kadar?

Ev yapımı konusunda uygun maliyetler üzerinden hizmetler sağlıyoruz. Burada yapılacak model fiyatları etkileyecektir. 

Köy evlerinin maliyeti ne kadar? Köy evi projeleri maliyet konusunda değişiklik gösterecektir. Kullanılacak ürünler, kat sayısı, materyal seçimi gibi etkenler fiyatları değiştirecektir. Köy evini dağlık bir alanda yapmak isterseniz taş ev modellerini tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda taş ev fiyatları ile diğer yapılar içerisinde farklılık gösterebilecektir. Yaylada bir ev inşa etmek istiyorsanız ahşap ev maliyeti içerisinde kullanılacak ağaç türüne kadar model yapısı da etkileyecektir. Köy evinizin bahçesine bir ağaç ev yaptırmak isterseniz eğer ağaç ev fiyatları içinde bütçe ayırmanız gerekecektir.

Köy evi projeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/koy-evi-projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Köy evi projeler için gereken maliyetler istek ve arzulara göre farklılık oluşturacaktır. Kaç odalı olması gerektiği ya da tek katlı bir köy evi veya iki katlı bir köy evi maliyetleri etkileyecektir. Bu konuda az ya da çok diyemeyiz. Tüm bu maliyetler için firmamız sizlere gereken uygun fiyatlar üzerinden hizmetler sağlayacaktır. Hem fiyatlar hem de detaylar için 7/24 bizler ile irtibata geçebilirsiniz. 25+ yıllık deneyime sahip firmamız sizler için en doğru kararlar üzerinde projeleri hazırlayacaktır. Proje sonunda doğal bir ortamda köy evinizin tadını huzurla çıkartabileceksiniz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button