Müstakil Villa Modelleri ve Yapımı?

Müstakil villa yapımı hakkında merak ettiğiniz bütün cevapları almak için doğru yerdesiniz. 25+ yıldır bilgi, birikim ve tecrübelerimizle müstakil villa projeleri hayata geçiriyor, her defasında 100% müşteri memnuniyeti sağlamayı başarıyoruz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İnşaatlar
 3. Villa Yapımları
 4. Müstakil Villa Modelleri ve...

Müstakil kavramı yapı inşaat sektörünün geçmişten günümüze en çok ilgi duyulanlarından birisidir. Fakat son dönemde apartman yaşantısının artması, şehirlerin kalabalıklaşması, köylerde dahi çok katlı apartmanların yapılması müstakil yapılara rağbeti daha da arttırmıştır. Bunun en güzel örnekleri de müstakil villa projelerinde karşımıza çıkmaktadır.

Müstakil villa özellikleri nelerdir? Müstakil villa modelleri kendine ait bahçesi, otoparkı, yaşam alanı, kimi zaman havuzu olan, başka kişilerle ortak kullanım alanı olmayan yapılardır. Dolayısıyla standart konutlardan oldukça farklı olup kendi başına, kendi arsasında ve arazisinde konumlanmaktadır.

Müstakil Villa Modelleri Nelerdir?

Villa proje olarak zaten oldukça detay gerektirir. Fakat söz konusu villa olduğunda çeşitli noktalardan taviz verilmeden kaliteli, modern, işlevsel ve şık yapılar ortaya çıkarılmalıdır. Her ne kadar müstakil dendiği zaman çoğu kişinin aklına kır evleri, köy evleri, diğer apartmanlardan bağımsız evler gelse de villa bunların tamamından farklıdır.

Yaklaşık iki yüz yıllık bir geçmişe sahip olan müstakil villa projeleri her zaman en çok tercih edilen yapı inşaat uygulamalarından olmuştur. Çağın olanakları çerçevesinde en kaliteli malzemeler kullanılarak, dekorasyon trendlerine uygun şekilde yapılmışlardır. Günümüzde de hala şehirlerin en kaliteli ve şık yapıları yeni villa projeleri olmaya devam etmektedir.

Villa modelleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/villa-modelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müstakil villa modelleri nelerdir? Müstakil villa modelleri oldukça fazladır. Herkesin zevkine, bütçesine, ihtiyaçlarına, arsa durumuna göre projeler hayata geçirilebilmektedir. Fakat bazı modeller diğerlerine nazaran çok daha fazla rağbet görmekte, hemen her bölgede kişiye özel uyarlamalar yapılabilmektedir. Başlıca villa modelleri ise şunlar olmaktadır:

 • Tek katlı villa: Geçmişten günümüze en çok tercih edilen müstakil villa modellerinden birisidir. Tek katlı olarak planlanıp inşa edilir. Arsaya göre istenen genişlikte villa yapılabilir. Modern, klasik, avangart, rustik tarzlarda, bütün modern aksesuar ve donanımlar bu villalarda hayat bulabilir. Tek katlı müstakil villaların genellikle kendilerine ait bahçeleri, garajları, otoparkları yer alır. Çevre düzenlemeleri mahremiyeti sağlayacak şekilde yapılır. Şehir merkezlerinde, köylerde, bağlarda ve diğer istenen her yerde inşa edilebilir.
 • Çok katlı villa: Bu tür müstakil villa modelleri 2, 3, 4 gibi farklı kat seçeneklerine sahip olabilir. Fakat bu kat genellikle standart apartman düzeninde olmaz. İçten merdivenle bütün katlar birbirine bağlanır. Her katta farklı oda sayıları olur. Dışardan bakıldığında tek bir müstakil ev görüntüsü kazandırılır. Balkonları, terasları, kış bahçeleri gibi detaylar tercihe göre ilave edilir.
 • Havuzlu villa: Havuz bireysel yüzme alanına sahip olmak isteyenlerin ilk tercihidir ve özel havuzlu villa havuza sahip olmanın en kolay yollarından birisidir. Ülkemizde müstakil villaların pek çoğunda havuz bahçeye konumlandırılsa da bu konuda hiçbir kısıtlama yoktur. Binanın çeşitli yerlerine havuz yapılabilir. Böylece dilediğiniz zaman tek başınıza ya da sevdiklerinizle birlikte havuz keyfi yapabilirsiniz. Bütçenize ve alanınıza göre hem havuz hem de villa ölçülerinizi şekillendirebilirsiniz.

Müstakil Evler Hangi Avantajları Sağlıyor?

Müstakil villa hangi avantajları sağlıyor sorusu böyle bir villa yaptırmak isteyip de kararsız kalanların en çok aklına takılanlardandır. Müstakil villalar pek çok avantajı bir arada sunar. Bu yüzden de en yaygın konut tiplerinden birisidir.

Müstakil evlerin avantajları nelerdir? Bir müstakil evlerin sağladığı avantajlardan ilki gizliliktir. Standart konutlarda bir binada veya katta birden çok daire yer alır. Duvarlar başkalarıyla paylaşılmak zorunda kalınır. Hususiyetle de mahremiyet arayanlar için bu durum sorun teşkil edebilir. Oysa müstakil ev projelerinde tamamen bağımsız olursunuz ve hiçbir ortak kullanım alanınız olmaz.

Müstakil ev projeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/mustakil-ev-projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu villalar kişiselleştirmeye uygundur. Standart apartman dairelerinde değişiklik yapma şansınız ya yok ya da çok sınırlıdır. Oysa müstakil villa yapımında tarzınızı, zevkinizi yansıtabilir, içinde yaşamaktan keyif alacağınız, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak dekorasyonlara sahip olabilirsiniz.

Müstakil ev projeleri aynı zamanda kalitelidir. Apartmanlarda kullanılan malzemelere temelden çatıya pek müdahale etme şansınız olmaz. Müteahhit firma minimum standartlara uygun, en az bütçeyle projesini tamamlamaya çalışır. Bu da birçok yerde yetersiz kalitede sonuçlar doğurur. Oysa müstakil ev projenizin her aşamasında söz hakkınız vardır. Kullanılan malzemelerden işçiliğe kadar tamamını denetleyebilir, dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Böylece bütçenize göre istediğiniz kalitede bir konutun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Müstakil villa projelerinde gürültü sorunu yaşamazsınız. Geniş alanlara sahip olur hem çevreye rahatsızlık verme derdi çekmez hem de çevreden rahatsız olmazsınız. Konutunuzu büyük davetler için dahi kullanabilir, arkadaşlarınızı evinizin sıcaklığında ağırlayabilirsiniz.

Müstakil villada otopark sorunu yaşamazsınız. En az bir kapalı otoparkınız olur ve arsanızda dilediğiniz gibi otopark alanı oluşturabilirsiniz. Müstakil villaların genellikle bahçeleri olur. Burada doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Havuz yapabilir, meyve, sebze, yeşillik, çiçek yetiştirebilirsiniz.

Villa Yapım Aşamaları Nelerdir?

Villa yapım aşamaları nelerdir? Müstakil villa yapım aşamaları nelerdir sorusu hangi süreçler sonunda bir villaya sahip olacağını merak edenlerin araştırdıkları konulardan birisidir. Öncelikle villa yapımı son derece detaylı bir süreç olup süreç ne kadar profesyonelce yürütülürse hem zaman hem maliyet verimliliği o kadar iyi olur. Hataların önüne geçilir ve proje daha emin adımlarla ilerler. Bu noktada bir villa yapımı şu aşamalarda gerçekleştirilir:

 • İhtiyaç ve beklentilerin tespiti
 • Yer tespiti
 • Bütçe 
 • Mimari ve iç mimari tasarım
 • Mühendislik çözümleri
 • Resmi işlemlerin halledilmesi
 • Kaba yapı inşaatı
 • İnce yapı inşaatı
 • İnce dekorasyon detayları
 • Teslimat

Müstakil villa özellikleri nelerdir? Her ne kadar müstakil villa birçok avantaj sağlasa da tasarımından özelliklerine kadar her detayıyla özel konutlar olup daha fazla profesyonellik, daha fazla hassasiyet gerektirir. Kişiye özel bir yaşam alanı sunduğu gibi daha sonrasında her şeyiyle de kişisel olarak ilgilenmek gerekir. Bu nedenle kalite çok daha önemlidir ve kalite standartlarından hiçbir hususta taviz verilmemelidir. Dilerseniz hayalinizdeki villa için firmamızla iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınızı, zevklerinizi, bütçenizi, özel beklentilerinizi paylaşarak modern, kaliteli, kullanışlı ve estetik müstakil villa konutlara sahip olabilirsiniz.

Müstakil Villa Yapım Maliyeti?

Müstakil villa yapım maliyeti ne kadar? Bir müstakil villa yapım maliyeti kurlar, ihracat, malzeme temini gibi etkenlerle sürekli değişmektedir. Son dönemde malzeme fiyatları büyük artış göstermiş; fakat sadece bununla sınırlı kalmamıştır. İnşaat sektöründe yetişmiş usta bulmak da zorlaşmıştır ve bu, işçilik maliyetlerini arttırmaktadır.

Müstakil villa maliyeti henüz proje aşamasında başlar. Projenin çizilmesi, onay alınarak ruhsat alınması gider kalemidir. Ayrıca hafriyat maliyetleri vardır. Arazi düz ise maliyetler düşmekte, fakat eğimli veya dolgu gerektiriyorsa maliyet artmaktadır. Kaba inşaat maliyetleri de önemli etkenlerdendir.

Villa yapım maliyeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/villa-yapim-maliyeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müstakil villa maliyetleri içinde tesisat masrafları, ısıtma tesisatı masrafları, elektrik tesisat masrafları, çatı, cephe doğramaları, ince inşaat maliyetleri gibi birçok etken vardır. Sonuç Yapı olarak müşterilerimizin bütçesini en etkin biçimde kullanıyor, en kaliteli ve şık projeleri hayata geçiriyoruz.

Villa Proje Yapım Maliyeti Nedir?

Villa maliyeti nasıl hesaplanır? Villa yapım maliyeti ihtiyaç ve talebe göre şekillenmektedir. Maliyet şu unsurlara bağlı olarak değişmektedir:

 • Projenin metrekare cinsinden alan büyüklüğü
 • Projede talep edilen detaylar; şömine, havuz, otopark, sinema salonu gibi
 • Kaç katlı villa olacağı
 • Projenin ne kadar zamanda tamamlanacağı
 • Projede talep edilen özel tasarımlar
 • Talep edilen oda sayısı
 • İç mimari çalışmalar

Villa proje hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/villa-proje sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıdaki hususlar baz alınarak villa maliyeti hesaplanmaktadır. Biz, Sonuç Yapı olarak; villa proje hizmetimizi sizlerin bütçesine uygun olarak vermekteyiz.

Antik Roma’dan beri üst sınıf kır evi olarak bilinen villanın işlevi büyük ölçüde değişti. Villa yaşantısı, herkesin imrendiği bir yaşam biçimi haline geldi.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button