Taş Ev Maliyeti ve Modelleri?

25+ yılı aşkın sektör tecrübemizle taş ev maliyeti aşamasındaki titiz çalışmalarımız ve kaliteli, güvenilir, kullanım konusunda birçok avantaj sunan, garantili ve şık projeleri sizler için tamamlıyoruz. Tüm detaylarını hassasiyetle tamamladığımız projelerimizi ve sunduğumuz avantajlı fiyatlarımızı tanımak için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

Taş evlerin özellikleri nelerdir? Taş evler oldukça dayanıklı yapıları ile dikkat çekmektedir. Taş evler uzun ömürlü ve sağlıklı yapılardır. Doğaya son derece uyum gösteren taş evler zararlı kimyasal içermemektedir. Kirli havayı filtreleme özelliğinin yanında sel, deprem ve yangın gibi doğal afetlere karşı gösterdiği dayanım sayesinde çok uzun yıllar ayakta kalabilmektedir. Taş ev maliyeti ise konusunda uzman olan ekibimiz sayesinde ulaşılabilir seviyelere çekilmektedir.

Modern Taş Ev Modelleri?

Taş ev maliyeti diğer seçeneklere göre farklılık göstermektedir. Ahşap ev maliyeti bir taş ev yapımında tamamlayıcı özellikte olması durumunda avantaj sağlayabilmektedir. İnşa aşamasında evin alt tarafının taş, üst tarafının ise ahşap olması maliyetleri azaltıcı etken olabilmektedir. Birçok kaliteli projeye imza atan uzman ekibimizle beklentilerinize en doğu şekilde cevap verebilmek adına özenle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Ahşap ev maliyeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/ahsap-ev-maliyeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir veya birden fazla olgun durumdaki ağaç gövdesinin yanına ya da dallarının arasına inşa edilebilen ve yapımında ahşap malzemeler kullanılan seçenek olan ağaç ev projelerimizde bulunmaktadır. Sunduğumuz seçenek çeşitliliği ile projelerimiz aracılığıyla hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Taş ev fiyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/tas-ev-fiyatlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taş ev maliyeti hesaplanmasında etki eden faktörler nelerdir? Maliyet hesapları belirli etkenlerin hesaplanması ile birlikte ortaya çıkmaktadır. Taş ev maliyeti hesaplamasına;

 • Taş ev yapımında kullanılacak taşın cinsi,
 • İmar durumu ve zemin etüdü,
 • Evin yapımında kullanılacak teknik,
 • Taş evin inşa edileceği şehir,
 • Karar verilen taşların nakliye giderleri,
 • Taş ev inşasında çalışacak ustaların işçiliği,
 • Yapılacak taş evin metrekaresi,
 • Tek veya iki katlı yapım seçeneği,
 • Alt tarafı taş üst tarafı ahşap şekilde inşa edilmesi,
 • Hazır bir ev veya sıfırdan inşa tercih edilmesi

Faktörleri doğrudan etki etmektedir. Firmamızdan projelendirme konusunda destek almanız ile tüm süreçleri sizlere en uygun şekilde tamamlıyor olmamızın keyfini yaşayacaksınız.

Taş ev maliyeti nasıl hesaplanır? Maliyet hesapları içerisinde, yapım işlemleri için çeşitli zorluklar barındırmaktadır. Bir taş ev projelendirme esnasında; projenin yapılacağı yer, zemin etüdü, imar durumu, malzeme seçimi maliyetleri şekillendirmektedir. Taş evler, diğer yapılara göre tadilat ve bakım gerektirmeme özelliğiyle uzun süre rahat bir kullanım sunar. Taş evler ayrıca müstakil ev olduklarından güzel bir yaşam alanına sahip olunmasını sağlar. Özellikle orta ve uzun vadede taş evler ciddi şekilde avantaja neden olur.

Taş seçiminde nelere dikkat edilmelidir? Seçimi yapılacak taş çeşidi taş ev maliyeti belirlenmesinde doğrudan etkili olur. Türkiye doğal taş rezervi bakımından oldukça zengindir. Taşların incelik, kalınlık, sertlik ve yüzey yapıları ev yapımı aşamasında belirleyici olmaktadır. Özellikle taş seçiminde evin yapılacağı yörenin iklim şartları ve taşın ısı yalıtımı sağlaması, neme dayanıklı olması son derece önemlidir.

Taş Ev Maliyetleri Nasıl Hesaplanır?

Taş ev maliyeti sürecinde tüm uygulamalara olan hakimiyetimiz ve detaylara hassasiyetle eğilmemiz sayesinde işlemleri en doğru şekilde tamamlıyoruz. Taş ev yapımında dış duvarlar için tüf taşı kullanılabilir. Fakat bu taş için fiziksel ve kimyasal bazı testler yapılması gerekmektedir. Yer kaplamaları ve duvar kaplamaları için granit taşı tercih edilebilir. Taşlar ile birlikte yine ülkemizde yoğun şekilde rezervi bulunan mermer rahatlıkla kullanılabilir.

Taş evler gerçekten sağlıklı mı? Normal evlerin yapımında yalıtım özelliği vurgulanarak kullanılan doğal olmayan malzemeler, taş evlerin önemini daha çok arttırmaktadır. Taş veya ahşap bir evde yaşamanın sağlığa olumlu etkileri tüm dünya tarafından kabul görmektedir. Yalıtım sistemi, yalnızca doğal ürünler kullanılarak yapılırsa sağlıklı olmaktadır. Delikli tuğla üzerine beton sıva yapılması, üstüne yalıtım malzemesi, onun üstüne tekrar sıva ve dış cephe boyası yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte iç cepheye alçı ve boya yapılmasıyla yalıtım özelliği kaybolmaktadır. Taş evde ise sadece taş ve toprakla diğer yapılan bütün işlemlerin yeri doldurulmaktadır.

Havuzlu ev sahibi olmak isteyen müşterilerimizin beklentilerine, hazırladığımız projelerimizle yanıt veriyoruz. Taş ev maliyeti hesaplamalarında havuz gibi eklenebilecek detaylar fiyat tarifelerini değiştirmektedir. Tek katlı müstakil ev hayali kuran ve tam anlamıyla hakkıyla bir proje yapılmasını isteyen müşterilerimizi bizlerle zaman kaybetmeden iletişim kurmaya ve detaylı bilgilere anında ulaşarak fiyat almaya davet ediyoruz.

Taş Evler Nasıl Yapılır?

Tüm taş ev ve müstakil ev projeleri hakkında gece ve gündüz ayrımına gerek olmadan günün her saatinde teklif alabilmeniz mümkündür. Taş ev maliyeti ve tüm merak ettiklerinizi uzman kadromuzla cevaplayarak son derece verimli bir iş planlaması yapıyoruz. Ne istediğinizi çok iyi bir biçimde algılayarak sizleri kötü sürprizlerle karşılaştırmıyoruz.

Taş ev için şömine seçimi nasıl olmalıdır? Eskiden genel olarak müstakil evlerde tercih edilen şömine artık çok katlı binalarda da kullanılmaktadır. Birçok alternatif yakıt ile çalışabilen şömineler için proje çizimi mutlaka yaptırılmalıdır. Tasarım konusunda doğru yöntemlerin kullanılması ile yapının tamamını şömine aracılığıyla ısıtmak mümkün olmaktadır.

Taş ev fiyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/tas-ev-fiyatlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taş evler için iç duvar tamamen tercihe ve mimarı özelliklere göre şekillenmektedir. İç duvarlar için çeşitli taş dekorlarla veya dolgu harman tuğla gibi malzemelerle projelendirme yapılabilir. Evin çatı bölümü de özenle düşünülmelidir. Yapının inşa edileceği bölgeye göre çatı katı projeye dahil edilebilir. Ilıman iklim sahibi bölgelerde çatı katı iyi bir tercih olabilir. Fakat çatı katı kısmı yaz mevsiminde çok sıcak olabilir. Bu sebeple çatıda hem kış hem de yaz yalıtımı yapmak avantaj sağlayacaktır. Verilen kararlar taş ev maliyeti konusunda ön plana çıkmaktadır.

Taş evlerin yalıtımı nasıl yapılır? Taş ev maliyeti pek çok etken doğrultusunda belli olurken yalıtım aşamaları oldukça kıymetlidir. Taş evler doğal yapıları sayesinde yalıtım özelliğini taşımaktadır. Ekstra bir yalıtıma ihtiyaçları yoktur. Taş evler soğuk ve sıcak havayı uzun süre hem dışarıya hem de içeriye aktarmadığı için filtreleme özelliğiyle kirli havaya karşı süzgeç görevi görmektedir.

Taş Evlerde Projelendirme Süreçleri?

Taş ev projeleri diğer projelerden farklıdır.

 • Taş ev projelerinde duvar kalınlıkları 40 ve 50 santimetre kalınlıkta olduğu için kiriş kolon sistemleri bu doğrultuda çizilmelidir.
 • Yığma bina inşa edilecekse çizim bu duruma uyumlu olmalıdır.
 • Taş evler ağır yapılar olduğundan statik hesap çok iyi yapılmalıdır.
 • Mimari projenin taş yapıya uyum sağlaması gereklidir.
 • Taş evin arsa üzerine yerleşim noktası doğru biçimde belirlenmelidir.
 • Kullanılacak tüm malzemelerin harmanlanmasına dikkat edilmelidir.

Köy evi projeleri insanların verimli bir kullanım sağlayabilmesi adına profesyonel ellerle çizilmelidir. Taş ev maliyeti gibi diğer tüm projelerin maliyetleri üst düzey sektör tecrübesi bulunan uzman ekibimiz tarafından hesaplanmaktadır.

Ağaç ev fiyatları tıpkı taş evler gibi belirli faktörler eşliğinde belirlenmekte ve müşterilerimize iletilmektedir. Taş ev maliyeti için zaman kayıplarından sizleri kurtararak, bütçenize en uygun çözümleri beğeninize sunuyoruz. En doğru taş ev fiyatları ile karşılaşmak için bizlerle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Sonuç Yapı olarak müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarımız ve eşsiz güzellikteki tasarımlarımızla sizlere kaliteli hizmet sunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Her gün dilediğiniz saatte fiyat alabilmeniz ve taş ev maliyeti konusunda bilgi sahibi olabilmeniz adına daima görevimizin başındayız. 

Yaşam kalitenizi arttırmak, harikulade projelerimiz eşliğinde doğal ve keyifli hale gelecek hayatınızın tadına varmak için bize ulaşmanız yeterlidir. 25+ yılı geçen tecrübemizden her müşterimizin faydalanmasını amaçlıyoruz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button