Ağaç Ev Nasıl Yapılır?

Ağaç ev hakkında bütün merak ettiklerinizi öğrenmek ve ihtiyacınız olan ahşap eve sahip olmak için doğru yerdesiniz. 25+ yılı aşkın süredir garantili hizmet vermeye devam ediyoruz ve hayallerinizi hayata geçiriyoruz. Gerek modellerimiz gerekse ahşap ev fiyatları için 7/24 bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyat Teklifi

 1. Anasayfa
 2. İnşaatlar
 3. Ev Yapımları
 4. Ağaç Ev Nasıl Yapılır?

Ağaç dünyadaki en özel canlılardan birisidir ve binlerce ağaç türü sadece dünyanın ekolojik dengesini ağlamakla kalmaz. Aynı zamanda birçok alanda insanlığın temel ihtiyaçlarında kullanılır. Barınma da bunlardan birisidir. İnsanlık ilk yaşam alanının inşasından bu yana ağacın materyalini kullanmaktadır ve bu kimi zaman ahşap ev, kimi zaman ahşap ev, kimi zaman da kütük ev gibi isimlerle isimlendirilmektedir.

Ahşap ev nasıl yapılır? Günümüzde ahşap ev yapımı için pek çok farklı materyal, farklı teknolojiler kullanılsa da ağaç ev de en çok rağbet görenlerden birisidir. Geçmişe özlem, doğallığa kaçış ve ahşap evlerin imalatında ortaya konan zenginlik ahşap evlere rağbetin artmasındaki nedenlerdendir. Firma olarak bizler daima önceliği müşteri memnuniyetine ve müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasına veriyoruz. Bu nedenle ahşap ev projelerimizle de yanınıza oluyor, profesyonel ekibimizle birlikte hayallerinizin ötesinde ahşap evlere sahip olmanızı sağlıyoruz. Kaliteli, şık, bütün ihtiyaçlarınıza cevap verecek ve yıllarca kullanabileceğiniz ev projeleriniz hayata geçiriyoruz.

Müstakil Ahşap Ev Projeleri?

Ahşap ev projeleri daha çok müstakil ev projeleri olarak değerlendirilir. Fakat bu müstakillikte bir sınır yoktur. Sizin ihtiyacınız, kulanım alanınız ve hayallerinize göre bizler projeden montaja yüzde yüz kaliteli, garantili doğal ahşap evler inşa ediyoruz. Tek katlı müstakil ev, iki katlı müstakil ev gibi farklı kat seçeneklerini yapabiliyoruz. Evlerimiz doğası gereği özel yalıtım özelliğine sahip olmaktadır.

Ahşap evler nereye inşa edilir? Ahşap evin inşa edilme alanında hiçbir kısıtlama yoktur. Fakat genellikle doğa ile çevrili alanlarda tercih edilmektedir. Karmaşadan, kalabalıktan uzak zaman geçirmek isteyenlere ahşap ev eşsiz bir müstakil ev deneyimi sunmaktadır. Firmamızın üretimini yaptığı evler tamamen çevreye duyarlı, doğaya değer veren yapıdadır. Sağlıklı bir yaşam alanına ihtiyacın her geçen gün arttığı ortamda ağaç ev projelerimiz tam da bunu sağlamaktadır.

Müstakil ev projeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/mustakil-ev-projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tamamen doğal bir malzeme olmasından dolayı ahşap evler kendinden nefes alan, iklim koşullarına uyum sağlayan, mevsim özelliklerine göre kendini ayarlayan bir yapıdadır. En iyi ağaçların seçilmesi ve profesyonel işçilikle birlikte sağlıklı bir yaşam alanı sizleri beklemekte, hayallerinize uygun projelerimiz en kısa sürede kullanımınıza sunulmaktadır.

Hayalinizdeki ahşap yapıları tamamen size özel projelerle hayata geçiriyoruz. Uzman ekibimizle birlikte gerek bütün bir ahşap evin gerekse iç mekan tasarımını yapabiliyoruz. Sektörde edindiğimiz 25+ yıllık tecrübe ve teknolojideki, dekorasyondaki gelişmeleri yakından takip etmemizle isteklerinize hızlı dönüşler sağlayabiliyoruz.

Havuzlu ev projeleri? Havuzlu ev projelerimiz dahil ahşap evlerimizi inşa ederken doğayı eviniz haline getiriyoruz. Hiçbir biçimde doğanın dengesini bozacak hamleler yapmıyoruz. Üretimde kullanacağımız ağaçları özenle temin ederek size özel evler yapıyoruz. Sonuç yapı olarak daima doğayla özdeşleşen ağaç ev modellerini karşınıza çıkarıyoruz.

Ahşap Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Ahşap evlerin özellikleri nelerdir? Bu soru diğer materyallerden yapılan evlerle ahşap ev arasında kararsız kalanların aklına en çok takılanlardan birisidir. Öncelikle ağaçlar dışardan katı ve şekil almaz gibi görünürler. Fakat usta ellerin tecrübesiyle mükemmel formlara dönüşebilirler. Ustalarımız adeta bir sanatçı dokunuşuyla standart ağaç ev çeşitleri yanında özel tasarım ahşap ev projelendirmeleri ve imalatı da yapabilmektedirler.

Küçük ya da büyük istediğiniz her ölçüde tek katlı ya da dubleks ahşap evlerin imalatını yapabiliyoruz. Tek katlı ya da çift katlı olması tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Ayrıca geleneksel, rustik ya da modern ağaç ev modellerimizi yaşam tarzınıza ve beklentilerinize göre projelendirebiliyoruz.

Ahşap ev maliyeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/ahsap-ev-maliyeti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Köy evi projeleri nelerdir? Köy evi projeleri olarak ya da dağ evi projeleri olarak tercih edebilirsiniz. Verandalı, çatı katlı, asma katlı ve daha farklı özelliklerdeki ahşap ev çeşitleriyle arsalarınızı değerlendirebilir, kendinize ve sevdiklerinize yepyeni bir yaşam alanı kazandırabilirsiniz. Küçük tek katlı kullanışlı bir ahşap ev ya da kullanım alanı son derece geniş bir ahşap ev imalatı için bizlerden destek alabilirsiniz.

Ağaç Ev Kullanım Alanları Nerelerdir?

Ağaç ev kullanım alanları nerelerdir? Aslında ahşap evin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Bugün Anadolu’nun birçok yerinde tarihi konaklar, saraylar ağaç yapılardan oluşmaktadır. Fakat günümüzde haliyle özellikle 1990’ların ortalarından itibaren eğlence amaçlı kullanılır olmuştur. İnsanlar şehirlerin betonarme yapıların sıkılarak taş ev fiyatları ile birlikte ahşap evlere merak salmışlardır.

Ahşap ev nerelerde kullanılır? Ahşap evler hem eğlenmek hem barınmak için tercih edildikleri gibi dekoratif olarak da park, bahçe dizaynlarında, peyzaj mimarisinde önemli bir yere sahip olmuştur. Küçük çocuklar için oyun alanı, sporcular ve tatilciler için barınak özelliği ile öne çıkmaktadır. Ahşap evleri kullanarak lokanta tarzı işletme olarak hizmet verenler yanında son dönemde ahşap evler otel olarak da kullanılmaktadır. Bu da ticari bir kazanç elde etmek isteyenler için ahşap evi cazip hale getirmektedir.

Dolayısıyla ahşap evin kullanım alanı son derece geniştir. Firmamız her kullanım amacına uygun ağaç ev projeleri hayata geçirebilmektedir. Bu zamana kadar müşterilerimizce en çok tercih edilenler ise şunlar olmuştur:

 • Dağ evi,
 • Çiftlik evi,
 • Yayla evi,
 • Kır evi,
 • Ahşap otel,
 • Stüdyo.

Neden Ahşap Ev Tercih Etmelisiniz?

Neden ağaç ev tercih etmelisiniz?. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Ağaç, dolayısıyla da ahşap dayanıklılığı ile öne çıkan bir malzemedir. Her türlü iklim şartında, coğrafi bölgede çok rahat kullanılabilir. Farklı ağaç türleri seçilebilir ve ağaç türüne göre dayanıklılık süresi daha da uzayabilir. Böylece güvenilir bir yaşam alanına sahip olursunuz.
 • Ağaç doğal bir malzeme olduğundan aynı zamanda sağlıklıdır. Ahşap evler de sağlıklı bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlayacaktır. Rahatlatıcı ve dinlendirici bir ortam sizleri beklemektedir. 
 • Ağaçların farklı renkleri, dokuları ve damar şekilleri vardır. İmalatta kullanılan ağaca göre ortaya çıkacak ağaç evin dekorasyonu da farklı olmaktadır. Böylece zevkinize göre bir dekorasyon oluşturulabilmektedir. 
 • Ahşap evde projelendirme ve malzeme kalitesi kadar işçilik de önemlidir. Uygun ağaçlar gerektiği kadar fırınlama ve emprenye işlemlerinden geçirilerek kaliteli bir işçilik ortaya çıkarılabilir. Firmamız önceliği taş ev maliyeti ya da ahşap ev maliyeti yerine kaliteye, kullanışlılığa vermekte, imalatta tamamen olgunlaşmış ve ömrünü tamamlamış ağaçlar kullanmaktadır. İç yapısı oturmuş ağaçlar da uzun yıllar sağlam kalabilmektedir. Bu da size ömürlük evler sağlamaktadır.
 • Ahşap evlerin bakımı son derece kolaydır. Boyama, işleme gibi işlemlerle çok farklı biçimlerde dekore edilebilmektedir.

Ağaç Ev Maliyeti Ne Kadar?

Ahşap ev fiyatları ne kadar? Ağaç ev fiyatları evin kat sayısına, metrekaresine, proje detaylarına, kullanılacak ağaç cinssine, kapı, pencere detaylarına, çatı özelliklerine, boya işlerine ve daha başka etmenlere göre değişmektedir. Sonuç Yapı olarak her zaman ahşap ev maliyeti konusunda bütçenizi gözetiyor, en uygun maliyete en kaliteli ve kullanışlı yapıları karşınıza çıkarmaya çalışıyoruz. 7/24 bize ulaşabilir, daha fazla detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ağaç ev fiyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için sonucyapi.com/agac-ev-fiyatlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, ahşap evlerin inşası sırasında, profesyonel bir yapımcının hizmetlerine başvurulur.  Bu durum, ahşap ev inşa etmek isteyenlerin bütçelerini daha da artırır. Ancak, ahşap evler, diğer yapı malzemelerine göre daha dayanıklıdır ve doğal malzemelerden yapılmış olduğundan, uzun vadede bakım maliyetleri daha düşüktür. Ahşap evlerin birçok farklı stili ve tasarımı mevcut olduğundan, farklı bütçe seviyelerine uygun seçenekler bulunabilir.

Ağaç ev maliyeti ne kadar? Sonuç olarak, ahşap evler maliyet açısından biraz daha yüksek olsa da, doğal malzemelerden yapılmış olmaları ve uzun vadede bakım maliyetlerinin daha düşük olması, birçok insan için tercih edilir hale gelmiştir. Ahşap ev yapmak için doğru malzemeleri seçmek ve profesyonel bir yapımcının hizmetlerine başvurmak, maliyetleri kontrol etmek için önemlidir. 25+ yıllık tecrübeli Sonuç Yapı firmamızı arayarak ahşap ev maliyeti ve fiyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Gönder
1
7/24 Hemen Fiyat Al
Hemen Fiyat Al
7/24 hemen cevap veriyoruz, size nasıl yardımcı olabiliriz.
Call Now Button